Rozë

Hikmete Ahmetaj po e “pjek” hitin

Hikmete Ahmetaj tashmë është me dy këmbët në skenën muzikore, mes emrave të njohur të muzikës popullore dhe jo vetëm. Hikmetja këndon që në femijëri, ka qenë aktive në shumë evenimente, festivale, koncerte, e së fundi tejet e pranishme në dasma e ahengje. Këngëtarja që dikur këndonte në festivale si “Nota Fest”, “Top Fest”, “Kosovarja” këndon, e të tjerë, sot është e pranishme në tregun e dasmave, ku e dëshmon fuqishëm potencen vokale në interpretimin live të muzikës popullore. Tashmë të gjithë e dijnë se Hikmete Ahmetaj është zonja e muzikës popullore, që live-in e ka specialitet. Hikmete Ahmetaj së shpejti vjen me një këngë qe thuhet se do të jetë projekti më i madh i saj deri tani. Këngëtarja ka realizuar edhe një set fotosh shume speciale.

Related Articles

Komentoni lajmin...

Back to top button
Close